Jak mám určit velikost prstenu, když moje přítelkyně nenosí?

otázku položil(a): Svatební Planeta
3 Odpovědi Řadit dle: / Poslední aktivity / Reputace autora

Dobrý den,

doporučujeme dva druhy zjištění velikosti snubního prstenu.

1. Zajít si ke zlatníkovi a prst si nechat změřit. Je dobré zlatníkovi za tento úkon zaplatit. Není dobré hrát, že máte zájem koupit prsteny u něj. V dnešní době jim je již jasné, že můžete koupit snubní prsteny levněji přes internet. Občas se tak stává, že Vám zlatník schválně řekne jinou velikost, protože tuší, že u něj nenakoupíte.

2. Koupit si měřící kroužky na prsteny a vyzkoušet si sami na prstu, a tak zjistit velikost. Tato metoda lze také provést při zjišťování velikosti pro koupi zásnubního prstenu. Lze totiž provést na partnerce tajně, například, když spí :)

Při zjišťování velikosti je také potřeba brát ohled na to, jak silný/široký prsten máte v plánu kupovat. U širších prstenů je totiž potřeba vybrat trošku větší, než u běžného slabého prstenu.

S pozdravem,
Daniel Šimberský
Šperky LeClay
www.SperkyLeClay.cz/63-snubni-prsteny

Pokud žena již prsten na správném prstu nosí, máte skoro vyhráno. Prsten si nenápadně půjčíte a nechte si jej u šperkaře přeměřit. Pokud jste technicky zdatní, můžete jej sami změřit posuvným měřítkem s přesností na 0,1mm. Důležitá je zde i šíře obroučky, protože čím širší prsten, tím musí být větší velikost. Pokud prsten žádný nenosí, je situace o dost složitější.... více v našem článku:

http://www.kredum.cz/clanky-zasnubni-peripetie-aneb-tajny-vyber-zasnubniho-prstenu.html

Hynek Kalista, KREDUM CZ s.r.o.

Chcete-li své partnerce věnovat zásnubní prsten jako překvapení (na výběru snubního prstenu se většinou žena již aktivně podílí), doporučuji:
1. půjčit si některý z prstenů, který přítelkyně nosí, a nechat jeho velikost přeměřit v kamenném klenotnictví nebo
2. změřit u tohoto prstýnku vnitřní průměr a přepočítat jej na obvod nejlépe podle převodní tabulky, kterou najdete v sekci Výběr velikosti na našich stránkách.

Nebo si můžete prsten půjčit alespoň na chvilku a nenápadně si jej zkusit na malíček a posléze se pokusit toto místo změřit proužkem papíru.

Každopádně Vám mohu zaručit, že pokud se při výběru velikosti spletete, prstýnek Vám rádi vyměníme! :-)

Eva Fričová

Chci odpovědět na otázku

Na otázky mohou odpovídat pouze firmy. Máte-li firemní profil, přihlašte se!