Preferujete portrétní nebo reportážní styl focení svatby a proč?

otázku položil(a): Svatební Planeta
40 Odpovědí Řadit dle: / Poslední aktivity / Reputace autora

tohle je naprosto nesmyslná otázka...

odpověděl(a) 08.03.2019
HSphoto
HSphoto
Svatební fotograf
1275
Praha

Myslím si, že focení svateb zahrnuje obě varianty. Jak reportáž, tak i portrétní fotografování :-)

A jaký je mezi nimi rozdíl? I reportážní fotka přece může být portrét :-) Spíš nechávám děj volně plynout a snažím se fotit přirozeně než křečovitých póz. Aby si novomanželé (a vlastně i hosté) ze svatebního focení odnesli nejen hezké fotky, ale také příjemný pocit.

Oboje, síla je v tom umět to správně vyvážit

Preferuji reportážní styl focení, protože je mi bližší. Vyhovuje mi, když do průběhu svatebního dne moc nezasahuji a snažím se zachycovat především přirozené momenty.

Reportážní portrét

Myslím si, že je to tak 80:20 ve prospěch reportážního stylu. Aspoň já to tak mám.

Prakticky fotím obojí. Svatební obřad jako reportáž a fotografování v parku jako portrétní ale když je dobrá sestava lidí lze nafotit i stylem reportáže. Podle mne lze použít obojí a různě to kombinovat. Jednoduše řečeno hrát si... A být i ve střehu :D

Preferuji oba styly. :) Svatební fotografie by měla mít emoce, život... Ale vyhrazuji si i čas na portrétní fotografie.

Nepreferuji nic. Ona každá část svatebního dne vyžaduje jiný styl focení. Třeba průběh příprav, obřadu či hostiny se nedá fotit portrétně a naopak reportáží se nenafotí novomanželské fotky, na které se asi všichni těší nejvíce.

Svatba je zajímavá průnikem několika fotografických žánrů. Jako portrétní fotograf si užívám fotografování portrétů, ale svatební fotografie by měly hlavně zachytit příběh a emoce svatebního dne. Proto do událostí výrazně nezasahuji a většinu dne fotografuji reportážním stylem.

Má dlouholetá praxe ze zahraničních reportáží mě dokonale připravila na dráhu svatebního fotografa. Jen díky dokumentární tvorbě jsem si ale uvědomil, že jedno bez druhého nefunguje - takže průběh dne fotím reportážním stylem a portréty lehce stylizuji :-)

Vhodně kombinuji oba styly, s přihlédnutím na přání klientů.

V tomto nemáme preferenci. Stále více přicházíme na chuť reportážní fotografii, ale portrétní snímky mají také své kouzlo. Každá nevěsta chce být tou nejkrásnější a my se snažíme její představu co nejlépe naplnit.
Řekli bychom, že toto si rozhodne samotná nevěsta, dle časového harmonogramu a požadavků...

Každému se líbí něco jiného. Já jsem spíše pro kompromis. Pokud je hezké prostředí, mám rád i portrétní/módní fotografii. Pokud řešíme kompromis, tedy malé prostory, škaredé počasí, málo času, fotíme jako reportáž.

Preferuji reportážní styl, ale prakticky na každé svatbě je vyhrazen čas na portrétní (stylizované) focení. Reportáži dávám přednost prostě proto, že ji mám rád. Zachycovat neopakované okamžiky je prostě radost.

Preferuji vyváženou kombinaci obojího. Celou svatbu nechávám plynout a fotím reportáž. Jen v předem vyhrazený čas fotím portréty. Snažím se tak nebrzdit plynulost celého dne.

Svatební fotografie je o příběhu svatebního dne a ten nejde zachytit jinak než v podobě reportáže, takže to jsou pro mě stěžejní snímky. Portréty jsou, ale nedílnou součástí kolekce svatebních snímků a rozhodně se je nesnažím opomíjet. Důležité je skloubit fotografie žánrově tak, aby vyhovovali konkrétním představám novomanželů.

Fotografování svateb je jedním z nejtěžších fotografických žánrů. Zahrnuje do sebe jak skvělou práci v portrétní sféře, tak správně vystihnout reportáž ze svatebního dne. Jelikož mám bohaté zkušenosti z obou žánrů, tak se nedá říct, že bych preferoval jeden nebo druhý. Vždy se snažím odvést práci na 120%.

Svatební fotografie je poměrně obsáhla disciplína a zpravidla se zde uplatní oba styly focení v kombinaci. Osobně preferuji spíše reportážní styl s tím, že se snažím příliš nezasahovat do děje. Libí se, že fotky jsou pak přirozené a lidské.

Jsem pro oba styly focení. Reportážní fotografie patří k obřadu a k celému průběhu svatby, ale portrétní fotografie je zase vhodná pro fotografování pouze novomanželů.

To je právě to, co mě baví na svatební fotografii. Reportáž a portréty v jeden den. V mé práci tvoří cca 70% části dne reportáž a 30% jsou portrétní fotografie.

..Nejspíš oba dva aniž bych o tom nějak dříve přemýšlel, fotím přirozeně podle toho jak to cítím a vnímám v danou chvíli..

Ranní přípravy, příchod ženicha pro nevěstu a poděkování rodičům, samotný svatební obřad a hostina s večerní zábavou je soubor mnoha dějů během svatebního dne, které zachytit pro památku je možné nejlépe asi právě reportážním stylem.

Je však spousta okamžiků, kdy se situace a lidé přirozeně jeví ideálně pro portrétní způsob a nemusí se jednat přímo o novomanželské portréty.

Pak je i tato část sólo focení nevěsty a ženicha, kterou jsme společně na předsvatebním rozhovoru se snoubenci projednali jakým charakterem a způsobem si přejí - někdy jde tedy o téměř fashion styl, glamoure, nadsázku s jemným humorem a někdy jen přirozenou reportáž a nenápadné pozorování zamilovaného páru z povzdálí..

..Myslím si, že je spíše důležitější rozpoznat v sobě ryzí pocit, že se Vám líbí samotný rukopis fotografa, jeho styl úprav, prezentace svatebních příběhů a v neposlední řadě i on sám povahou a chováním jako člověk takový..

..Pak je vlastně toto rozlišování spíše pro diskuzi mezi fotografy a kritiky :-)

Svatební fotografování zahrnuje obojí. Svatba jako taková je reportáž, párové focení pak jsou portréty.

Neumím odpovědět. Svatební fotografování totiž obsahuje jak reportáž, tak portrétování. A oboje mám ráda úplně stejně. Ostatně tak, jako fotografování obecně :-)

Svatba je právě spojení reportážní a portrétní fotografie. Takže proferuji reportážní i portrétní styl.

Nemám preference. Na fotografování svateb mám ráda právě to, že spojují oboje :)

Já mám ráda oba póly fotografie. U reportážního způsobu focení si trošku odpočine kreativní myšlení, zato pohotovost oka a ukazováčku na spouši je na nejvyšší úrovni. Ideální je využít obě možnosti fotografie, protože ve finále si stejně vyberete snímky, které se budou nejvíce líbit Vám :-)

Preferuji oba styly. Portrétní styl fotografuji, když fotím samostatně nevěstu, nebo společně s ženichem či rodinami a reportážní styl vše co se děje okolo svatby (přivítání, přípitek, emoce...)

Na tuto otázku se nedá jednoznačně odpovědět, svatební fotograf musí ovládat oboje a často ještě mnohem více. Osobně rád fotografuji reportážně, ale i portrétování je samozřejmě nedílnou součástí každé kolekce svatebních fotografií…

Každá svatba je jak reportážní tak portrétní nelze dělat jen jednu věc. Nedá se to oddělit a zaměřit se jen na jedno. Skloubením obou stylů uděláte ucelený obrázek ze svatby.

Preferuji kombinaci kreativního reportážního i portrétního stylu fotografování. Hodně záleží co preferují snoubenci/novomanželé. Více než polovina z nich mi na začátku předsvatebního fotografování tvrdí, že se neradí fotí a nechtějí pózovat. Za velice krátký čas si většinou ani nešimnou, že mám s sebou foťák a berou mě s asistentkou spíše za kamarády na procházce po Karlově mostě.
Na svatbě již velmi dobře vím, co od novomanželů můžu očekávat a oni mě na oplátku často "pustí" daleko blíž k sobě.

Každá svatba vyžaduje jiný přístup a dobrý fotograf zvládne obojí.
Pokud bych si měl vybrat jednu z možností, volil bych reportážní styl. Zachytit emoce, náladu a ducha svatby je to nejtěžší a zároveň nejlepší způsob uchování vzpomínek (pokud to ovšem fotograf dokáže).

Jednoznačně kombinace obou stylů. Jedna či druhá forma může více či méně převažovat, ale vždy je to kombinace. Jak byste ostatně portrétním stylem a zcela přirozeně zachytili krájení dortu nebo první novomanželský tanec... :)

Ve svatební fotografii se mísí jak reportáž, dokument, tak i portrét. Obojí je třeba umět ovládat. Proto fotograf se může považovat za svatebního až tehdy, kdy zvládne obojí a někdy i více :-)

Snažím se své svatby dělat glamourově a pro mne jsou důležité portréty, kterým věnuji i speciální péči v editačním programu. Jsem ale i zkušený reportér. Jen se raději prezentuji těmi portréty:-))

Ja osobne pristupuji ke svatbe jako takove reportaznim zpusobem, kdy se snazim zachytit vas Den takovy, jaky opravdu byl a ne jej modifikovat mou predstavou.

K fotografovani novomanzelu pak volim rozdilny pristup, kdy kombinuji klasicky portretni styl s glamourem a fashion pristupem, tak aby fotografie byly skutecne jedinecne a novomanzele na ne mohli byt nalezite hrdi:]

at se vam dnes dari!

petr

Svatební fotografie je kombinace mnoha žánrů :-). Reportáž a portrétní fotografie je základ, bez kterého se svatební fotograf neobejde...

Já preferuji kombinaci obou. Tím vám vznikne vzpomínka, která ukazuje dění celé svatby, ale taky kvalitní portréty vám blízkých lidí. Mě osobně také přijde, že je mnohem pěknější zážitek listovat rozmanitým albem, které je složené takhle kombinací obou stylů focení než albem, které je složeno jen z jednoho stylu..

Chci odpovědět na otázku

Na otázky mohou odpovídat pouze firmy. Máte-li firemní profil, přihlašte se!