Je lepší živá hudba (kapela) nebo DJ na svatbu?

otázku položil(a): Svatební Planeta
10 Odpovědí Řadit dle: / Poslední aktivity / Reputace autora

Lepší bude to, co se Vám víc líbí. Obecně platí, že dobrá kapela je lepší než špatný DJ a dobrý DJ lepší než špatná kapela.

Obojí je dobré, když jsou na úrovni. Mnoho DJ se řadí mezi DJ, ale jsou to zpravidla jen "pouštěči cédéček" (mnohdy už jen mptrojek).
Kapela má jinou atmosféru. Jsou tam živý hudebníci, dá se pracovat s obecenstvem, se skladbami, s aranžema, prostě zabavit hosty jinak.
Znám ale i perfektní DJ, kteří mají své místo.

Tak pochopitelně, že kapela, která hraje naživo je lepší, než jakýkoli sterilní DJ :)
Ale seriózně, obojí má své plusy a mínusy a záleží na vkusu posluchačů. Pro živou kapelu hovoří předším to, že nejen pouští hudbu, ale dělají i pódiovou show a tím baví hosty.

Pokud najdete kvalitní živou hudbu, je to skvělý zážitek. Ovšem takových je málo a jsou cenově několikanásobně dražší, než DJ. Kapela má navíc omezený repertoár. Oproti kapele má DJ víceméně neomezený hudební archív. Problém bývá v kvalitě používané hudby - kvalitní DJ má hudbu kvalitní, nekvalitní DJ má většinou hudbu kradenou.

DJ hraje různorodě, zajistí karaoke a tudíž nemusíte poslouchat celý večer jen jeden hlas, ovšem i dobrá kapela má své přednosti. Živá hudba je živá hudba a jako taková má své kouzlo. Za mě je nejlepší spolupráce a kombinace obojího. Tím zajistíte sobě i vašim hostům opravdu nezapomenutelný program.

Živá kapela byla standardem dřívějších let. Nyní se ale doba mění a novomanželé chtějí více právě DJ. Je to i z toho důvodu, že DJ hraje nonstop, kdežto kapela si bere přestávky co hodinu a lidé tak v jejich pauze nemají co dělat. Vlastně se tím přeruší zábava. Navíc DJ by měl mít široké spektrum písní, kdežto kapela je většinou v tomto omezená. Ať už hlasově nebo jejich možnostmi to zahrát.

Pozvete-li si na svatbu živou kapelu, má to jistě své kouzlo, avšak v dnešní době lidé často dávají přednost mobilním djs z několika důvodů.

- dj zabere podstatně menší prostor, než kapela
- připravit a ozvučit svatbu zvládne DJ mnohem rychleji, než celá kapela
- je schopen zahrát téměř cokoliv a nikdy ne falešně :-)
- “nikdy” se neunaví - dj nepotřebuje dělat přestávky a může tak hrát po celou dobu svatby
- je schopen hrát potichu - chcete-li si popovídat, povečeřet… stačí se domluvit s djem a muzika může hrát potichu pouze jako podkres.

.. určitě i spoustu dalších výhod... cenu zmiňovat nebudu, jelikož jsem zjistil, že jsou kapely, ale i někteří DJs, co jsou schopni svatbu odehrát za 2-3 tisíce... obvykle pak ale cena odpovídá kvalitě.

Dj má více skladeb v repertoáru. Dokáže hrát bez přestávky.

Obojí má své klady a zápory a osobně si myslím, že je nejlepší zkombinovat obě možnosti.
Za svou cimbálovou muziku můžu říci, že často hráváme v odpoledních hodinách do večera a poté nastoupí DJ. Případně se s ním střídáme.

Každý si bude obhajovat to svoje, ale pojďme si říct hned několik podstatných faktorů proč je DJ lepší než kapela.

+ zabere daleko méně místa
+ dokáže hrát i tlumeně na podkres atmosféry, například u oběda
+ má v podstatě neomezený hudební repertoár
+ nepotřebuje dělat přestávky
+ písně v originálním provedení jsou vždy lepší, než přezpívané kopie
+ moderuje soutěže a mnoho dalších aktivit

Chci odpovědět na otázku

Na otázky mohou odpovídat pouze firmy. Máte-li firemní profil, přihlašte se!