Co je nejtěžší na svatebním fotografování?

otázku položil(a): Svatební Planeta
33 Odpovědí Řadit dle: / Poslední aktivity / Reputace autora

Fotografování nás baví a naplňuje, a tak na tuhle otázku nejde odpovědět :). Možná mít dvě svatby za sebou, ale to přesně pro to, že to není OK neděláme :)

odpověděl(a) 08.03.2019
HSphoto
HSphoto
Svatební fotograf
1275
Praha

Svatba je plná emocí, neopakovatelných momentů a různých překvapení. Hlavním úkolem svatebního fotografa je tyto krásné momenty správně zachytit, z co nejlepšího úhlu a udělat tak novomanželům jedinečnou vzpomínku. Tím se stává tento úkol asi nejtěžším, protože daný moment může přijít kdykoliv a je potřeba se neustále koncentrovat a být připravený po celý den. Na druhou stranu je to pro mě výzva a něco co mě opravdu baví.

Brašna s kompletně redundantní fototechnikou, kterou s sebou pořád tahám... :-)

Schválně se zeptejte ostatních, jak mají vyřešen potenciální výpadek paměťové karty/foťáku,...

Jako svatební fotografka bych chtěla zachytit všechny emotivní momentky a důležité okamžiky. Proto je pro mě nejtěžší být na všech těchto místech najednou :-)

Zkostnatělé představy lidí. Fotograf už dávno nemá chuť nutit lidi do nudného focení - naopak chce splynout z davem, tak aby ho nevnímali jako parazita, ale jako parťáka, protože to on ve skutečnosti je.

Zajistit, aby se zákazník dozvěděl o fotografovi..

Nejtěžší je být neustále ve střehu, abych nepropásl neopakovatelné okamžiky svatebního dne.

Nejtěžší je podle mě zachytit, ten správný moment a pak z těchto krásných momentů vytvořit působivý příběh.

Chytnou ten opravdový moment tak aby něco neuniklo. Je to taková reportáž ze svatby a proto mým cílem je zachytit cokoliv co je otiskem života.

Dobrý fotograf nefotí jen bezmyšlenkovitě jednu fotku za druhou, ale musí si pečlivě promyslet, co a jak chce zachytit.
Důležité je zachytit ten správný okamžik, emoce a zachovat přirozenost.

Vědomí toho, že vše je neopakovatelné a fotografovi nesmí uniknout žádný důležitý okamžik. Navíc ne vždy jsou pro fotografování ideální podmínky. Na výsledných fotografiích to ale nesmí být znát.

Občas je také nutné se vypořádat s nedostatkem času, který je vyčleněn pro pořízení novomanželských portrétů.

Za nejtěžší považuji přesvědčit některé novomanželé k vyšetření si času, na společné fotografování ve večerních hodinách, aby za své prostředky získali maximum.

Dokonalá znalost své techniky. Zároveň je to neoddiskutovatelným základem, bez kterého se do svatebního fotografování nelze pouštět. Během svatby totiž není žádný čas pro zkoušení různých nastavení a hledání oné položky kdesi v menu. Fotograf musí umět i o půlnoci poslepu najít a přenastavit jakýkoliv parametr, ovlivňující výslednou fotografii.

Nejnáročnější je práce s časem a neustále se měnícími podmínkami. Fotograf musí neustále sledovat víc věcí naráz, umět předvídat situace a současně reagovat na dotazy a přání svatebních hostů.

...myslím, že největší problém je počasí. Když se totiž najde pár, která trvá na focení po obřadu a zrovna prší a nebo svítí na plno sluníčko, nezbývá nám nic jiného, než vyhovět.

ZA MNĚ ...POČASÍ !

Fotograf musí být pořád ve střehu, co se kde děje, aby vystihl ten správný okamžik. Pro mnoho fotografů jsou problémem neustále se měnící světelné podmínky a už jsem potkal i fotografy, kteří fotí obřady jen venku ve stínu. Profesionál musí zvládnout každou situaci.

V dnešní době velmi vysoké konkurence je těžké držet krok. V průběhu fotografování je nejtěžší udržet si pozornost a dalším oříškem umí být velice složité světelné podmínky.
A zodpovědnost také není zanedbatelná.

Z technické stránky věci je pro mne náročné zůstat celou dobu fotografování maximálně soustředěný na celý děj. Ale je to něco, co mě na druhou stranu maximálně baví.
Taktéž může být někdy dobrou výzvou i komunikace s hosty či novomanželi, tak abych jim pomhl si svatební den užit a aby z něho měli radost.

Svatba je kombinací několika žánrů fotografie. Stěžejní je reportáž z celého dne doplněná portrétními snímky, nicméně je třeba zvládnout fotografování zátiší a detailu jako jsou například prstýnky, ukočírovat dav svatebčanů při skupinových fotografiích atd. Dalším úskalím jsou podmínky, fotograf často nemůže ovlivnit prostředí, počasí, konkrétní podmínky v daném okamžiku. Není prosto na to něco zkoušet a něco opakovat. Fotografovat se musí z první vody a na čisto. V neposlední řadě je třeba mít spolehlivou a kvalitní fotografickou techniku.

Rozloučit se s novomanželi a svatebními hosty, protože skvělý den, kterého jsme byli součásti je u konce.

Při svatebním fotografování je samozřejmě náročné celé fotografování (technika, organizace lidí, světlo, denní doba,..)
Ale jako úsměvnou záležitost bych uvedla uspořádání lidí na společné foto :-)
Vysvětlit lidem, že malí rozhodně nemohou stát vzadu a stejně tak velcí v popředí, někdy je to opravdu sranda.

Když pominu technickou stránku svatebního fotografování jako oboru, tak pro mě osobně je to asi velký pocit zodpovědnosti. Uvědomuji si, že se je jedná o výjimečnou (téměř "životní") událost, kdy výsledné fotografie mají být vzpomínkou na celý život. Velmi si vážím důvěry, kterou ke mě svatebčané mají. Asi také proto focení svatby neberu jako pracovní úkol, ale spíše jako osobní službu přátelům.

..nevím, to je hodně individuální - asi následná editace a vyřazování téměř shodných snímků ke kterým mám osobní vztah
..možná i fyzicky focení více svateb v sérii - v pátek jedna někde a hned v sobotu druhá s dlouhým přejezdem na místo :-)

..každou práci, kterou máte upřímně rádi a můžete ji dělat naplno, tak pak to složitější na ní nějak vnímáte jinak..

Asi být všude a ve správnou chvíli. A potom je to asi výbava, kterou s sebou vozím :-). Rád využívám při fotografování externí záblesky ať už fotím v interiéru a nebo na motokrosové dráze :-)

Nejtěžší je rychle reagovat, být stále v pohotovosti, aby nic neuteklo a navíc to pěkně vypadalo. Nejkrásnější je všímat si okamžiků, které den tvoří. Těch s velkým O, i když můžou být úplně nenápadné...
Nejtěžší je tedy ještě taky 4,5 kg foťák. To se tedy večer pozná :-).

Svatební fotografování je poměrně těžká fotografická disciplína. Dobrý svatební fotograf musí být skvělý portrétista, dobrý reportér, občas i krajinář a především...dobrý psycholog a člověk s otevřenýma očima, ušima a především srdcem.

Asi ta zodpovědnost, vždyt je to neopakovatelné

Asi nejtěžší je ohlídat si všechny důležité momenty (emoce, prstýnky, polibek...)

Celý svatební den je nejtěžší, nic Vám nesmí uniknout a je to velká zodpovědnost :-)

Nejtěžší na svatebním focení aspoň pro mě je přesvědčit svatebčany, příbuzný, rodiče, aby dali časový prostor pro focení a natáčení novomanželům. Fotky a natáčení není záležitost 30 min pokud chcete mít výjimečné foto a video. Je třeba si vyčlenit 1 hod až 1,5 hod v některých případech i o trochu déle. To když natáčení kvadrokoptérou ( dronem ) zabere trochu více času vzniknou ale výjimečné záběry pro Váš vyjímečný den. Věnujte prosím více času fotografovi jde přece o fotografie a video ke kterému se budete vracet celý život a to za trochu času stojí.

Uhlídat všechny detaily a být ve správný čas na správném místě. Ale tenhle adrenalin a pozorování mě na svatbách právě baví nejvíce:-)

Viz. předchozí otázka.

Pro mě osobně je nejtěžší smířit se s faktem, že většina snoubenců je limitovaná příbuznými, rodinou a dalšími hosty a obvykle věnuje svatebnímu focení (především portrétnímu) příliš málo času a prostoru ... je pro mnohé z nich bohužel často důležitější spokojenost lidí kolem nich, než spokojenost vlastní ... a to i přesto, že je to jejich svatba, jejich DEN D a na nich by měl celý tento den stát (včetně svatebního focení) ...

Chci odpovědět na otázku

Na otázky mohou odpovídat pouze firmy. Máte-li firemní profil, přihlašte se!