Upravujete digitálně fotografie než je předáte snoubencům?

otázku položil(a): Svatební Planeta
44 Odpovědí Řadit dle: / Poslední aktivity / Reputace autora

jistěže ... neupravené fotografie neposkytujeme

odpověděl(a) 08.03.2019
HSphoto
HSphoto
Svatební fotograf
1275
Praha

Samozřejmě - taková je práce profesionála, neupravené fotky ani neposkytuji. Fotky projdou základní úpravou barev + ořezu a přibližně 1/3 všech fotek také s citem retušuji. Nesnažím se o reklamní retuše ala vosková figurína, ale zaměřuji se na drobné nedokonalosti.

Považuji to za oboustrannou slušnost prezentovat fotografie v té nejlepší možné kvalitě, takže ano

Ano, všechny fotografie, které odevzdávám novomanželům jsou digitálně upravené.

Neupravená fotka nejde zobrazit na počítači. Takže jo. A pak retušuju ty co to potřebujou.

Fotíme do formátu RAW, abychom zachovali co nejvíce obrazových informací, takže každá fotka musí projít našima rukama. Jinými slovy, každou fotku upravujeme a neupravené fotky nikdy nepředáváme. Jako každý profesionální fotograf.

Samozřejmě, všechny fotografie jsou upraveny. Otázka je, co si pod tím prakticky představit. U mne platí to, že tak, jak vidíte ukázkové snímky, tak jsou upraveny všechny fotografie ze svatby. Nenutím klienta vybrat si X snímků z náhledů a zbytek dodám neupravených/nesmažu/upravím za příplatek. Na druhou stranu jsem odpůrce moderních úprav, které výrazně změní charakter fotografie. Z těchto snímků již nikdy nedostanete "normální" fotku, kterou byste mohli upravovat do jiného stylu, podle akutální nálady či modního trendu.
V případě zájmu jsem však schopen si za příplatek s vybranými snímky "pohrát" dle přání klienta. Což je však něco jiného, než jen prohnat všechny fotky automatickým filtrem, který může ale také nemusí některé fotografii slušet.

Ano, upravuji všechny fotografie, které předávám.

Všechny fotografie se u nás upravují. Retuše, ostření, odšumění, dobarvení, vinětace. Případné efektové úpravy.

Ano, všechny fotografie prochází úpravou.

Ano, určitě fotografie upravuji před předáním. Neupravené fotografie neposkytuji.

Ano, v žádném případě bych si nedovolil odevzdat polotovar.

Několik portrétních fotografií velmi pečlivě retušuji shodným postupem, který používám na portrétní a fashion fotografii. Všechny další tištěné fotografie podrobně upravuji a na zbylých fotografiích, které odevzdávám digitálně, dělám základní úpravy barevnosti a tonality.

Úpravám fotografií věnuji nadstandardní čas, samotný postproces tvoří největší časový podíl mé celkové práce na zakázce (na hodinu fotografování připadá pět hodin retušování).

Ano, fotografie upravuji, retušuji.

Ano, každý fotografie prochází speciálním postprocesem, při kterém "vyvolávám" surová data z fotoaparátu a dostanu tak ze své techniky maximum možných informací.

Velmi zapeklitá otázka. Setkáváme se s tím, že někteří fotografové v rámci úspor fotky neupravují. Z obchodního hlediska to chápeme, z prestižního pak méně.
U nás na Svatební kalkulačce AMAKA máme dvojí systém. Jeden nabízí základní vytřídění a korekci fotek:
1) Fotky jsou upraveny opravdu v základu tak, aby odpovídala barevnost a světelnost (expozice).
2) Druhý postup je pak proveden hloubkově, kdy se kontroluje kompozice, barevnost, světelnost i lokální (velmi důležité u svatebních bílých šatů), zarovnání fotky, odstranění šumu atd. U každé fotky je toto řešeno individuálně.

K těmto krokům jsme byli "donuceni" trhem. Dříve jsme vše zpracovávali druhým postupem a nemohli jsme se tak měřit s "rychlopředavači" fotografií, co do ceny za práci.

Věříme, že v nynější nabídce si vybere každý přesně to, co mu bude vyhovovat.

Každá fotografie před předáním novomanželům projde důkladnou úpravou.

Neretušuji protože to nemám rád. Jasně, pokud je někde nějaký "beďar" tak dvakrát kliknu myškou, ale nemám rád takové ty omalovánky, které jsou dnes v módě.

Je to na Vás, pokud to budete chtít, mohu to udělat jako většina a protáhnu to programem. Příjde mi to ale zbytečné !

Mezi úpravy fotky patří korecke expozice, barevné teploty, geometrie a max ořez (nedoporučuji pokud budete dělat fotoknihu).

Všechny předané fotografie "projdou" základní úpravou.

Ano, upravuji. Neupravené fotografie novomanželům - ani nikomu jinému nedávám, moji rodinu nevyjímaje! :) Jelikož úprava fotografie je vlastně polovina rukopisu fotografa.

Všechny fotografie mají základní úpravu - vyvážení barev, kontrat, ořez. Některé záběry jsou pouze v barvě, některé pouze černobílé a některé v obou provedení. Záleží na konkrétní fotografii. Dále dělám na portrétních fotografiích nevěsty a ženicha základní retuš pleti.

Ano, veškeré odevzdané fotografie projdou alespoň minimální úpravou, samotné focení je ta rychlejší část celého procesu.

Zmáčknutím spouště fotoaparátu vzniká polotovar, digitální negativ a ten je třeba zpracovat. Věnuji se jak tonalitě a barevnému podání snímků, tak i korekci zkreslení objektivu, doostření snímků atd U portrétních fotografií provádím případné retuše pleti či rušivých prvků. Fotografie následně připravuji v rozlišení pro tisk a sdílení na webu či emailem.

Ano, veškeré fotografie projdu a vybrané jsou digitálně zpracovány.

Novomanželům předávám fotografie na CD, kde mají nafocené a neupravené fotografie ze kterých si dále vybírají sami dle vlastního výběru, které chtějí upravit a také vyvolat.
Při upravování používám program Adobe Photoshop.

No tak to kazdopadne. Vetsinou je to 4nasobek casu straveny fotografovanim.

Ano, jsem zastánce názoru, že i když už nefotíme na kinofilm, tak stejně tak i digitální snímky potřebují jakousi softwérovou temnou komoru na vyvolání fotek - vyrovnání expozice, doostření, zvýšení intenzity barev či retuš rušivých částí..

Současně seřazuji fotografie chronologicky do adresářů pro lepší přehlednost při prohlížení, skládám tzv. Report ze svatby.. - takže ano upravuji před předáním :-)

To je asi zbytečná otázka. Samozřejmě.

Samozřejmě. Digitální postproces je nedílnou součástí mé práce. Nikdy však neupřednostňuji formu před obsahem, jinými slovy, Photoshop je skvělý sluha, ale špatný pán.

Neupravené fotografie nedávám z ruky:)

Určitě se částečně upravují portrétové fotografie podle potřeby a někdy pro možnost různých efektů. Další fotografie se upravují pouze dle potřeby aby něco nenarušovalo celkovou fotografii ...

Všechny fotografie, které předávám, jsou upravené.

Ano, upravuji. Protože fotím do nekomprimovaného formátu raw, který má největší technickou kvalitu, proto je nutné fotografie upravit v pc. Nic se ale nemá přehánět, vše jen tak decentně... a pro novomanželé se snažím udělat více variat fotek (ať už jde o barevnou verzi, nebo černobílou, sepiovou atd...)

Bez alespoň částečných úprav dnes odevzdávat fotografie nelze. Fotografuji do surového formátu fotoaparátu, proto je nutný tzv. postprocess fotografií, který zabere dvoj až trojnásobek času stráveném fotografováním svatby.

Ano, upravuji veškeré povedené záběry, nikdy nevěstu neošidím o jediný vydařený záběr. Reportážní části upravuji jen v základě, ale zbytek poctivě kousek po kousku zpracovávám :-) baví mě to:-)

Celou svatbu fotím do formátu RAW a tak je následná úprava nutností. Mám však ráda nadčasový přirozený styl a nejsem zastánkyní nejrůznějších filtrů a přílišných zásahů do fotografie. Je pro mne důležité odevzdat maximální kvalitu a proto je mým cílem fotografii vyfotit co nejlépe hned v samém začátku, aby následné úpravy byly minimální.

Neupravené fotografie nikdy nikomu nepředávám.

Neupravené fotografie neposkytuje asi žádný profesionál. Většinu úprav provádím v programu Lightroom, menší část pak ve Photoshopu.

Každa fotka, ktorú vám odovzdám prejde úpravou - preto sa všetko fotí do RAW.
Ak ste fotograf, alebo máte záujem si fotografie upraviť aj sami, nemám problém vám okrem mnou upravených fotografii, nakopírovať všetko z pamäťovej karty, tak, ako som to počas svadby nafotil. Pre vás môžu byť vzácne aj tie fotky, ktoré ja pokladám za menej vydarené. To isté platí aj u videa – v prípade záujmu nakopirujem všetko čo som nahral...

Needitovaná fotografie není hotový produkt a profesionál by ji z ruky pouštět neměl. Výsledkem mojí služby je jen set vybraných fotografií, které vypráví příběh vašeho svatebního dne.

Neupravené fotografie neposkytuji.

Všechny fotografie, které budou v albu, slideshow, na webu či vytištěné, tak jsou vždy vyvolané z rawu a pokud je potřeba, tak doretušované ve photoshopu. Cílem je, aby fotografie, které vypráví příběh svatby, byly vždy ty nejlepší možné a k tomu někdy slouží i postprodukce v podobě retuše ve photoshopu.

Vždy je upravuji a retušuji a to v maximálním počtu kusů (neomezuji úpravy a retuše jen na portrétní fotografie) - i když mám i zkušenost s páry, které si přály do fotografií zasahovat co nejméně - v tomto případě jsem samozřejmě jejich přání respektovala ...

Chci odpovědět na otázku

Na otázky mohou odpovídat pouze firmy. Máte-li firemní profil, přihlašte se!