Fotíte svatby samostatně nebo ve dvojici s druhým fotografem?

otázku položil(a): Svatební Planeta
39 Odpovědí Řadit dle: / Poslední aktivity / Reputace autora

ve dvojici

odpověděl(a) 08.03.2019
HSphoto
HSphoto
Svatební fotograf
1275
Praha

Lze domluvit oboje

Svatby fotím samostatně.

Nejradši s kolegou kameramanem www.noxphoto.cz ale můžeme fotit i jako dva foťáci.

Zatím fotím sám s tím, že Monika se mnou jezdí jako asistentka a pomáhá mi se vším možným i nemožným. Naposled například vázala odbodný uzel na kravatě, nebo šněrovala šaty. Do budoucna plánujeme, že budeme fotit oba dva.

Fotím sám.
Pouze na portréty beru asistenta, většinou z řad svatebčanů. Vždy se najde někdo ochotný, kdo pomůže držet třeba odrazku.

Na svatby jezdí dva. Fotograf a asistentka, ale není to vždy pravidlem. Na celý nebo půl den jsme vždy dva, na krátké svatby jen obřadu a parku jezdím sám.

Zatím jsem fotila jen sama :)

Dříve jsme občas fotili ve dvojici, ale je to zbytečné. Nehledě na to, že ten druhý většinou spíše překáží. Dle mého je zbytečný i asistent.

Fotografuji sám, ale pokud je to možné, tak s sebou beru asistenta (nefotografa).
Druhého fotografa mohu v případě potřeby zajistit.

Fotím samostatně.

Fotím samostatně, v případě speciální zakázky si s sebou beru na výpomoc kolegu.

Naprostou většinu svateb fotíme ve dvojici. Samostatně pak jen v případě nutnosti, omezujících okolností apod. V tom případě, se ale musí některé věci o to přesněji domluvit.
Jinak focení v páru má neskonale více výhod, samozřejmě není samospasitelné, ale určitě jsou tu pozitiva jako: Více fotografií k výběru (v jedné situaci jak reportážním, tak portrétním objektivem), snižuje se riziko selhání (techniky, člověka), větší rychlost práce u jednotlivých situací atd...

Svatby fotím výhradně sám.

Většinou sám :(
Místo asistenta mám speciální vozíček, který ho umí částečně zastoupit. Občas jdeme ve dvojici, ale jelikož jsem spíše ten levnější... nejsou na druhého fotografa prostředky.

UPŘEDNOSTŇUJI ALE FOCENÍ VE DVOJICICH !

Fotím samostatně, ale v případě přání budoucích novomanželů není problém se domluvit a fotit ve dvou - s mým tátou.

Svatby fotím sama, ale na požádání mohu zajistit i druhého profesionálního fotografa.

Záleží na představách a přáních snoubenců. Mám vynikající kolegyni, která nabídne i ten ženský pohled, ale fotím samostatně i celodenní svatby.

V převážné většině fotím sám, přítomnost dalšího fotografa však vítám

Svatby fotografuji primárně jako hlavní fotograf, který má k dispozici asistenta. V případě přání klienta či objektivní potřeby svatby (počet lidí, lokace) pracuji s druhým fotografem, či s druhým fotografem a asistentem.

Převážnou část svateb fotografuji sám, ale práce ve dvou mi nečiní problém.

V současné době fotím svatby samostatně. Mám tak větší kontrolu nad celkovým výsledkem.

Fotografuji svatby samostatně.

Svatby fotím sám, mám však sebou svou asistentku manželku Kateřinu, která nejenom, že ví a zná co potřebuji :-), ale téměř pokaždé plánovaně nebo spontánně se dostane do role jakoby starší sestry nevěstě a po celý den je i jí plně k dispozici - mnohokrát už pomohla vyřešit různé situace na pohodu ( problém se šaty, osobní potřeby nevěsty ..atd ).

Holky si to zpětně hodně chválí, tudíž je můj plnohodnotný partner na svatbě v ceně fotografa :-)

Většinou samostatně, ale pokud mají nevěsta se ženichem zájem, mám k dispozici i druhého do party :-).

Fotografuji svatby sama pouze se svým asistentem - absolvovala jsem už i svatbu, kde fotili dva profi - fotografové a rozhodně nedoporučuji. Jeden se druhému plete, každý pracuje jinak, jiným tempem a má na fotografie jiný názor - není je možné skloubit. Výsledkem jsou pak - v lepším případě jedny fotky dobré a druhé špatné a v tom horším jsou obě série nedobrých fotek, protože jeden fotograf demotivuje toho druhého. Zaplatíte víc za horší výsledek.

Malé svatby fotím sama, větší ve dvojici s mým manželem, který mi pomáhá nejen s těžkým fotografickým vybavením, ale hlavně s reportážními záběry. Ono zachytit velkou svatbu a třeba 120 hostů tak, aby byli všichni spokojeni, není jednoduché. A tak si většinou během celého dne hlídám nevěstu, ženicha a jejich nejbližší a můj muž kontroluje třeba dění na opačném konci sálu. Ve výsledku odevzdáváme kompletní fotoreportáž, vše zachyceno dvěma úhly pohledu.

Dle přání snoubenců.

Fotíme individuálně nebo i ve dvou podle požadavků klienta. Jsme tým a nabízíme foto - video nebo dvě kamery a nebo focení ve dvou což určitě mohu jenom doporučit ....

Většinou sama. Pokud je třeba, přivedu sebou asistentku.

Pokud se jedná o celodenní fotografování a klient si přeje opravdu velké množství fotek, tak se vyplatí mít druhého fotografa, fotky poté budou rozmanitější, budou vyfoceny z více úhlů a neunikne tak žádný důležitý detail...

Většinou sám.

V sezoně 2013 jsem zaučovala manžela, sezonu 2014 už fotil se mnou na ostro. V současné době se připravujeme na svoji společnou sezonu 2015 :-) Pokud momentálně na svatbě nefotí, je mým asistentem, koordinátorem, hledačem zatoulaných hostů, nosičem výbavy a v neposlední řadě řidičem,kdy já cestu domů krásně v autě spím :-)

Svatby fotím společně se svým manželem, který zastává roli nejenom řidiče, asistenta, ale i druhého fotografa. Filip se stará o reportážní záběry především ostatních hostů nebo zajímavých záběrů například během obřadu, kdy já se věnuji hlavně focení snoubenců.

Jsme manželský pár foto-video tím je myslím otázka zodpovězena. Jsme sehraný tým který jeden druhému pomáhá.

Fotím samostatně, ale pokud je to možné využívám asistenci mého manžela ... pomáhá mi nejen s veškerou foto technikou (při větších foto balíčcích se to vše opravdu dost pronese), ale také svými postřehy a nevšedními nápady ...

Chci odpovědět na otázku

Na otázky mohou odpovídat pouze firmy. Máte-li firemní profil, přihlašte se!