Kolik si vyhradit času na focení novomanželů?

otázku položil(a): Svatební Planeta
45 Odpovědí Řadit dle: / Poslední aktivity / Reputace autora

cca 45 minut

odpověděl(a) 08.03.2019
HSphoto
HSphoto
Svatební fotograf
1275
Praha

Z mé zkušenosti je potřeba vyhradit alespoň 30 min. na skupinové fotografování a zhruba 1-1,5 hodiny na portrétní fotografování novomanželů.

Určitě ne minuty, ale hodiny. Kdo čas nemá, je lépe, když požádá o fotografování svatby svého kamaráda

Tahle otázka je spíše závislá na prostředí, kolik je lidí na svatbě, nálady a počasí. Ale focení třeba v parku či na hezkém místě, jsem zvyklí fotiti i hodinku... A lze u toho zvládnout mnoho zajímavých snímků.

Ideální je hodina až dvě.

Jednou jsme to zvládli i za 2,5minuty, fotek bylo sice málo, ale super a stačilo to. Běžně je to ale spíš 30-60 minut. Víc zas taky moc nedává smysl.

Záleží na tom, kolik a jak moc originálních fotek chcete. Vždy počítejte minimálně hodinu času focení + čas na cestu tam a zpět.

Většinou doporučuji nechat si prostor na focení portrétů novomanželů okolo 1 - 1,5 hodiny.

Minimálně hodinu. Ideálně tak 2 hodiny. Záleží zda bude foceno na místě hostiny/obřadu, nebo se vyjede do okolí.

Pro netuctové fotografie je vhodné vyčlenit si na novomanželské portréty alespoň dvě hodiny. Většinou se to nepovede. Novomanželé nechtějí nechat svatebčany čekat na hostinu a tak je rozumným minimem alespoň hodinka.

Hodinu, případně pak ještě před západem sluníčka prchnout na pár minut nafotit nějakou tu romantiku :-)

1-2 hodiny, podle přání snoubenců.

Obvykla vše zvládneme v rozmezí 30-60 minut.

Časový fond je individuální. Sestavujeme ho na základě rozsahu svatby a celé organizaci dne. Ideální je hodina, minimální čas je tak 30-40 minut. S námi si ale můžete vybrat. Měli jsme svatbu, kdy účast na svatbě byla ve skupině čtyř lidí, a tak se portrétnímu focení věnovaly dvě hodiny.

Čím více, tím lépe! :) Ideálně jsou dle mého názoru dvě hodiny, někdy i tři když se novomanželé nebrání... :) Nutné minimum je ale hodina a půl, jelikož mám ráda, když můžu novomanželům odevzdat fotografie z alespoň tří až čtyř různých lokací, aby fotografie byly pestré a různorodé (příroda, město/vesnice, interiér...) a pokud nejsou dohodnuté lokace blízko u sebe, je to pak problém. Proto na schůzce před svatbou navrhuji různá místa a společně se pak rozhodneme, kde a kdy vše nafotíme. Doporučuji si vyhradit v harmonogramu místo na focení spíše odpoledne či až k podvečeru, kdy je sluníčko níže a nedělá ostré stíny. Hosté se navíc v tuto dobu už sami zabaví třeba na tanečním parketu a nebudou na vás tlačit telefonáty typu "Tak kde jste?" a vy si tak můžete užít chvíli nerušeného klidu a společných chvilek se svojí polovičkou (a mnou :P). Pokud bude focení probíhat ve stresu z nedostatku času, bude to na výsledných fotografiích znát, protože nebudete uvolnění a přirození. A to přece nechceme, fotografie vám budou jedinou vzpomínkou na váš krásný den. :)

Ideální je hodina po obřadě a hodina navečer, kdy je lepší světlo. Osobně bych mohla strávit focením novomanželů i delší čas, záleží na přání novomanželů :)

Záleží na Vás a na tom, zda se z místa obřadu odjíždí na hostinu, nebo je vše na jednom místě. Hodinu určitě a čím více, tím více a zajímavější fotografie se dají pořídit.

S ohledem na časový plán celého dne, není vhodné aby novomanželé trávili příliš dlouhou dobu focením, V praxi se mi osvědčila doba přibližně jedné hodiny. Více času je pro samotné fotografie pochopitelně lepší, nicméně nesmíme zapomínat na hosty, kteří se chtějí s ženichem a nevěstou bavit.

Určitě počítat s časovou rezervou 1-2 hodin. Jsem zastánce toho názoru, že focení novomanželů by se nemělo uspěchat, ale v klidu si jej užít a využít veškerých možností dané lokality.

Cim vice tim lepe. Ja osobne rozdeluji portrety novomanzelu na nekolik useku tak aby je dlouhe pozovani nenudilo.

Pokud jste na jednom místě svatby po celý den a okolí umožňuje zajímavá prostředí k focení - je to nejjednodušší a ideální stav - většinou se focení rozloží na dvě až tři etapy na krátké chvíle, kdy se zvládnou společné skupinky, později sólo portréty novomanželů a případně znovu k večeru a třeba i s blízkými přáteli, kteří už svou náladou dokáží opepřit tyto snímky..

Jinak převážně se spárem domlouvám na alespoň hodinku čistého času plus přejezdy, právě i kolikrát si novomanželé moc chválí, že mohli být na okamžik spolu sami dva v pěkném prostředí, chvíli si něco pošeptat sami pro sebe, slavnostně si připít a odpočinout od celého denního běhu událostí..

Někdy se stane, že jsou tyto hlavní fotografie pořízené jakoby na "tu první dobrou" a někdy je zapotřebí o chvíli víc - moc záleží jak svatební pár splyne s fotografem a také jak si užívají onen den, zda organizace všeho je fajn nebo je pro ně náročnější.

Alfou a omegou celé svatební události je to, aby jste Vy si mohli vše užívat na maximum a vaši blízcí se připojili na stejnou vlnu emocí - pak je vše jedno krásné dobrodružství bohaté na nádherné okamžiky, vzpomínky a fotografie a vymezený čas plyne příjemně a v pohodě :-)

V dnešní době máte většinou jak fotografa, tak i kameramana k dispozici celý den. Málo kdy vidím, že by přišel fotograf nebo kameraman jen na obřad a pak „focení v parku“, jak to lidé často nazývají. Tedy nemusíte se vázat na čas, protože je tam budete mít k dispozici až do pozdního večera. Největší počet svateb je mezi červnem až zářím. I v naší klimatickém pásmu je dostatečně jasno a teplo a málokdy prší opravdu celý den. Zkuste si naplánovat focení tak, aby jste dle počasí nemuseli trpět. Když bude hoooodně slunečno, nechte to na podvečer. Určitě budou i červánky. Minimálně však nebude k podvečeru takové horko jako před nebo po obědě. To oceníte, věřte mi.

To si myslím, že je velice individuální. Samozřejmě čím více, tím lépe. Na druhou stranu je nutné také pamatovat na hosty a rodinu. Nikdy nejsou nadšeni, když se novomanželé někam vytratí.

Z praxe můžu říct, že hodina je ideální kompromis.

Pokud se jedná o hlavní portrétní focení, je podle mého soudu ideální časová dotace minimálně jedna hodina, spíše však hodiny dvě.
Každá svatba je ale jiná, přání a nároky snoubenců různé, takže nelze na tuto otázku odpovědět jednoznačně. Nicméně je určitě důležité domluvit se na základních bodech už během předsvatební schůzky. Zamyslet se nad tím, kde budeme fotit, zda budeme odjíždět z místa svatby nebo naopak využijeme přírodní scenerie na místě, jak dlouho je možné nechat svatebčany čekat, zda pro ně bude připraven nějaký program po dobu focení novomanželů atd.

Podle požadavků, portrétování se dá stihnout i za půl hodiny optimální je 1 hodina až dvě. Nebo tento čas rozložit do více bloků

To opravdu záleží na preferencích snoubenců. Bavíme se o tom a dojdeme ke společnému řešení na předsvatební schůzce.

Podle mého, je minimální doba na zhotovení základní série svatebních portrétů hodina, hodina a půl.

Na focení novomanželů si vyhrazuji alespoň minimálně hodinu a to většinou po obřadu, nebo po obědě, kdy už bývá větší klid a novomanželé se tak mohou plně soustředit na focení.

Rozsah fotografování je velmi individuální. Záleží na celé řadě faktorů od místa svatby, přes počasí, celkového konceptu až po osobních preferencí novomanželů. Obecně řečeno 1-2h jsou ideální pro většinu párů.

Vsechno zalezi na moznostech a prostredi jake budou novomanzele mit a jak moc se budou chtit fotit coz je nekdy vetsinou s manzelem trosku problem :) .... Urcite alespon 1 - 2 hodiny je idealni cas pro novomanzele pokud je k dispozici nejake hezke misto. Samozrejme dalsi spousty fotografii bude behem celeho svatebniho dne ....

Jako fotograf mám samozřejmě nutkání říci co nejvíce, ale v reálu to samozřejmě není možné a často ani vhodné. Určitě záleží na tom, co od fotografií očekáváte, jaké jsou vůbec časové možnosti, a v neposlední řadě hraje roli také fakt, jestli je fotograf na svatbě celí den anebo třeba jen na obřad a začátek hostiny.

Ideální stav je dle mého ten, kdy se po obřadu vyfotografují společné fotografie, případně několik dalších snímků v místě obřadu. Další focení pak naplánovat na odpoledne, případně na podvečer, kdy je již větší klid, svatebčané již nemusejí na nic čekat a nikomu nevadí když novomanželé na hodinku zmizí na fotografování.

Vždy je dobré tuto otázku již řešit při jednání vás a novomanželů. Vyplatí se když si spolu povovoříte a snoubenci to již časově zahrnou do svatebního plánu dne. Ideální je 2 hodiny v některých případech i déle, ale opravdu vše záleží na domluvě. Určitě to nepodceňovat a dát prostor pro fotografa a kameramana jde přece o krásné vzpomínky na celý život.

Dva až tři dny před svatbou doladím se snoubenci přesnější časový harmonogram celého dne. Tady už je daleko více vidět, kolik času nám na fotografování skutečně zbývá.
Vždy se snažím získat alespoň hodinu a to včetně dopravy na dohodnutou lokalitu. Kdykoliv vidím na dvojici novomanželů, že začínají mít obavy o průběh oslavy bez jejich přítomnosti, fotografování zkrátím. Z mého pohledu je prožitek z celého svatebního dne to nejdůležitější. Stres a obavy tam nepatří.
I super přesný harmonogram svatebního dne je pouze orientační a nakonec je vždy všechno tak trochu jinak…. Někdy nezbyde čas ani na večerní fotografování, které ve většině případů nezabere více než 15 minut i s dopravou.

Někdy stačí 15 minut ;)

Ze zkušenosti se svatbami u nás v ČR bych vždy doporučila snoubencům klást důraz na jedno zásadní - je to Váš DEN D, nikoli Vašich blízkých, kamarádů apod. A s tím i přistupovat při organizaci, včetně samotného svatebního focení - pokud Vám záleží na kvalitních a krásných fotografiích a budete se mnou souhlasit, že jsou jedním z mála, co Vám po Vašem DNI D zůstane (kromě prstýnků a vzpomínek), organizujte si i samotné focení tak, abyste dali svému fotografovi prostor Vám fotografie nafotit. Pokud Vaši blízcí čekají na místě focení, pokuste se je včas na délku focení připravit a dejte jim k dispozici občerstvení (koláčky, chlebíčky, nápoje apod.). Dejte fotografovi alespoň hodinu až dvě, a další program svatby plánujte s časovou rezervou, abyste sebe i fotografa nedostávali pod tlak, který by se na fotografiích podepsal... Lepší variantou je dát možnost účastníkům svatby odjet na místo hostiny a přijet za nimi až po focení (samozřejmě opět zajistit občerstvení. Jinou možností je focení po hostině, ale zde jsou rizika (možnost "znehodnocení" šatů, únava, společenské unavení nebo dokonce alergická reakce na jídlo - i to se mi stalo...)

Za me rikam, ze Vas budu fotografovat maximalne 1,5hod. Ale nikdy ne v jednom bloku. Vim, ze hoste nesmi dlouho cekat a beru na to ohled. Rozdeleni fotografovani ma dalsich x duvodu.

Ciao:)

...na tuto otázku není jednoznačná odpověď. Možná se to už tady řešilo, tak jen stručně.

Můžou nastát tři scénáře.
První je "fajně", tedy je mírný opar, sluníčko nijak nepálí, nefouká, je 25st., prostě paráda. Pokud je tak celý den, můžeme bez technických vychytávek fotit a jde to celkem rychle. Pokud nebudeme počítat s přejezdy (na lokaci a zpět), tak se hravě vejdeme do 45min. Fotit lze kdykoliv.
Druhý případ "vedro", tam je to již horší. Potřebujeme nějaou techniku navíc (silnější blesky, deštníky, ideálně zástěnu pro vytvoření stínu) a to je časově náročnější. Doporučuji v tomto případě přesunout focení na podvečer. Nebude tak horko a bude lepší nálada. Na sluníčku nelze normálně fungovat přes poledne! Focení déle než 1h nezvládnete, protože budete unavení právě z toho horka. Večerní focení může být stejně příjemné, jako v prvním případě.
Třetí scénář je "mokro". Tam se čeká až se trochu protrhá obloha a jde se fotit, dokud to situace dovoluje:(

Obecně bych se odrážel od standartní hodiny, ale tohle je vždy potřeba probrat s fotografem. Každý má jiný styl práce a tudíž potřebuje i jiný čas na svoji tvorbu. Zde je důležitá komunikace mezi novomanžely a fotografem aby si ujasnili co od toho očekávají a kolik času to zabere.

Vždy záleží na Vašich preferencích. Na tom, jak jsou fotky pro Vás v poměru k prožití svatby důležité. Standartní doba je kolem 1-2 hodin (záleží mj. na tom, jak daleko je místo focení). Obvyklé jsou ale výkyvy na obě strany.
Časté je rozdělení fotografování do několika bloků, kdy se dá využít večerního slunce, které je ve fotografii nenahraditelné...

Toto je hodně individuální a záleží na několika aspektech..
- kolik tak asi chcete různých fotek
- na kolika lokalitách budou fotky foceny a jak jsou lokality daleko
- budete chtít nějaké specialni aranže (foceni s více lidmi, či se složitějšími rekvizitami)
- a samozřejmě záleží i na fotografovi.

Nejčastější doba foceni je v rozmezi 1 až dvou hodin, ale jsou páry kterým stači 5 fotek a pak páry, které by před foťákem vydrželi týden.

Důležita je také doba foceni, nejhorší je léto kolem poledne, ideální čas je tak 2 hodiny před západem slunce a fotit až do setmění a nebo focení rozdělti na více bloků, tak by se fotilo i při měkém a příjemném podvečerním slunci

Většinou stačí hodina až dvě. Záleží na požadavcích konkrétního páru. A také na tom jestli se fotí na jednom místě nebo se musí přejíždět.

Obecně se doporučuje hodinka, ale někdy se stane, že se fotí i hodinky dvě nebo víc. Záleží na prostředí a nápadech. Je potřeba do toho ale také započítat dobu případného přesunu na místo focení, pokud je jinde, než hostina či obřad (někdy se fotí hned po obřadu, jindy zase až po jídle či večer). Každopádně je potřeba se na detailech domluvit s fotografem vč. časových intervalů, aby měl nějakou představu i on a věděl, s čím má počítat. Pokud to tam nezná, může si to projít předem.

Ze skusenosti: fotografovani novomazelu se da zvladnout za 10min i za 6 hodin. Oboji jsou castecne extremy, ale mozne. Osobne doporucuji pocitat se dvemi hodinami. Zalezi take na vzdalenosti lokaci na fotografovani a na mozne narocnosti jak klientu tak treba prostredi. Doporucuji, si tuhle otazku vyresit v ramci planovani svatby se svym fotografem.

Souhlasím, také bych doporučila hodinu, někdy stačí i méně, ale hlavně na to připravit ženicha, aby nebyl otráven a spolupracoval s radostí :-)

Čím více, tím lépe :-) Ale obecně doporučuji tak hodinu.

Chci odpovědět na otázku

Na otázky mohou odpovídat pouze firmy. Máte-li firemní profil, přihlašte se!