Jaké máte opatření proti nechtěnému smazání fotografií z karty?

otázku položil(a): Svatební Planeta
36 Odpovědí Řadit dle: / Poslední aktivity / Reputace autora

další nesmyslná otázka v době, kdy fotoaparáty mají běžně dva sloty na dvě karty, a tak se automaticky dělá záloha :)

odpověděl(a) 08.03.2019
HSphoto
HSphoto
Svatební fotograf
1275
Praha

Svou hlavu :-)
Ale teď vážně - používám profesionální fotoaparáty, které umožňují současně ukládat fotografie na dvě karty. Ty používám nejdražší značkové, u nichž se mi naštěstí ještě nikdy nestalo, že by selhaly. Obecně ke svatbě přistupuji tak, aby bylo vše posichrováno. Jediný zranitelný prvek jsem já sám - pokud máte zájem o focení ve dvojici, spolupracuji s kolegy či se jsem schopen domluvit i s Vaším druhým fotografem.

Záložní slot na karty, kde se mi ukládají kopie.

Duplikování fotografií na druhý paměťový slot

Fotografie zálohuji na dalších dvou místech a cloudu.

Fotoaparát fotí na dvě karty současně. Navíc si všechny fotky pamatuju, tak bych je pak mohl nakreslit znovu kdyžtak.

Před touto možností jsem se pojistil dvěmi SD kartami ve foťáku! :-) Používám kvaltní značková média takže se mě nikdy za ta léta focení neztratila jediná fotka.

Pracujeme s těmi nejlepšími dostupnými kartami a všechny fotografie zálohujeme na externí disk.

Jelikož se mi to nikdy nestalo nemohu posoudit.

Nechtěné smazání z karty se mi za celé roky nepovedlo. Fotky stahuji do PC a na externí disk. Současně nechávám na kartě, která je uložená ve fotoaparátu.

Ukládám na 2 karty současně.

Raději používám více menších karet (s kapacitou cca 250 fotografií na kartu), takže pokud karta zhavaruje, přijdu pouze o část fotografií (zatím se mi to naštěstí nestalo). Nikdy nepoužívám úplně novou kartu, na kterou bych už předtím několikrát nefotil, a neměl tak jistotu, že je plně funkční. Při celodenním fotografování navíc fotografie z karet průběžně zálohuji do notebooku.

Ukládám fotky na dvě karty. A při odchodu ze svatby dávám baterii pryč z těla fotoaparátu.

Po nafotografování svatby okamžitě zálohuji data na dva samostané disky.

Zajímavý dotaz. Toto máme pojištěné obnovovacím softwarem, který fotky i po smazání obnoví. Každopádně zatím se nám nestalo, že bychom fotky omylem smazaly. S ohledem na teoretickou pravděpodobnost však souhlasíme, že stát se to může každému.
Dalším opatřením je používání více karet a více fotoaparátů, to také snižuje riziko problému výše jmenovaného charakteru.

Fotím na dvě karty současně. Pokud dojde k poškození nebo ztrátě, mám ve foťáku druhou, které je tam celou svatbu, takže se s ní nemanipuluje. Na ní jsou sice jen záložní JPG, což není to pravé ořechové... ale jsou:)

Používám fotoaparáty, který ukládají na dvě paměťové karty, samozřejmě každou fotku dvakrát, tj. na obě karty jednu plnohodnotnou kopii. Myslím, že dalším opatřením je použití kvalitních, značkových paměťových karet.

Fotografie se mi ukládají při focení na dvě karty současně, takže pokud by jedna "odešla"...vše bude zaznamenáno na druhé kartě. A po svatbě vše zálohuji taktéž na dva různé disky.

Umím fotografie z karty obnovit. Po příchodu ze svatby fotografie zkopíruji vždy na dvě různá místa, abych měl dostatečnou zálohu.

Jako hlavní opatření používám tu věc přirostlou ke krku :)

Samotné paměťové kartě důvěřuji po dobu její morální životnosti a fotografie na ní nechávám až do momentu, kdy existují další dvě nezávislé kopie. Dalším opatřením je nepůjčování techniky dalším osobám.
V případě že by přeci jen došlo k nechtěnému smazání nějaké fotografie, disponuji schopným softwarovým zázemím, které mi pomůže ztracené snímky obnovit. Recuva je jen lehký kalibr na snadné případy.

Dobré opatření je fotografova s přístroji, které maji double slot pro karty. Fotografuji tedy na dvě karty a fotografie jsou následně zálohovány na dvou místech.

Používám nejvyšší profesionální řadu fotoaparátů Nikon, která fotografie ukládá na dvě paměťové karty současně. V počítači ukládám fotografie na dva pevné disky a zálohuji na externím diskovém poli. Fotografie tak mám vždy minimálně ve dvou kopiích.

Neustálé zálohování na několik médií a v druhém počítači.

Fotím na karty dvě :-)

Fotim na dve pametove karty najednou a muselo by dojit k chybe na pametove karte nez k nahodnemu smazani to prakticky neni ani mozne

Toto je největší strašák nás všech a stoprocentní opatření asi neexistuje- jde se jen lépe připravit a předcházet.

Ze své osobní zkušenosti raději fotím na více paměťových karet s menší kapacitou - tzn. když by se narušily některé data na kartě, půjde jen o nějakou část dne.. Proto používám 6 karet. Navíc v průběhu svatebního dne se snažím co nejdříve kopírovat/zálohovat fotografie rovnou i do počítače.

Také jsem si musel pořídit i program na záchranu/obnovení dat z médií a byl jsem překvapen, že se podařilo znovu získat všechny snímky a v pořádku - považuji to za přímo povinnou součást výbavy !

Fotky nechávám obvykle na kartě, dokud nemám vše upravené a uložené pro snoubence na dvd.
Další ochrana je Svatá Veronika - patronka fotografů a pak také Megapixel, který dokáže i ze zničené nebo vymazané karty fotky úplně zachránit.

zálohovat, zálohovat a ještě jednou zálohovat. Výsledné fotografie mám zálohované pro novomanžele 5 let.

Tahle situace naštěstí nikdy nenastala, ale jsem na tuto nepříjemnost vybaven programem, který navrátí omylem smazané fotografie zpět.

Nic jako nechtěné smazání z karty neexistuje. Jednak si to profesionál nesmí dovolit a za druhé dnes kompletní smazání karty je podmíněno potvrzením. Ihned po stažení fotografií z karty se u mně fotografie zálohují na dvě separátní lokace. Pokud by však šlo o selhání karty jako takové, při prvním náznaku potíží je nutné okamžitě kartu vyměnit a na ni již nezapisovat, jen tak je šance již vyfocené fotografie zachránit. Standardně svým klientům veškeré fotografie zálohuji po dobu x let (podle vzbrané varianty).

Fotím na dvě karty současně, doma zálohuji na další dva nezávislé zdroje, každou kartu zvlášť. Raw uchovávám měsíc po odevzdání práce a JPG, které finálně odevzdávám na DVD, mám též rok zálohované, pro případ, že by se novomanželům něco s fotkami stalo.

Již v autě během cesty domů ze svatby zálohuji fotografie na externí disk, doma pak ještě na vzdálené úložiště a do počítače. Než odevzdám finální práci, tak mám fotografie zazálohované na třech různých místech. U největšího svatebního balíčku navíc nabízím novomanželům službu - zálohu jejich fotografií po dobu jednoho roku, pro případ, že by své fotografie ztratily nebo o ně jiným způsobem přišli.

Osobně se domnívám, že daleko větší riziko představuje ztráta karty, než její nechtěné vymazání, které se dá ve většině případů vrátit zpět.
Karty dávám vždy na jedno místo a hlídám je více než kameru s objektivy. Fotografie z karty vymazu, až když je vše minimálně dvakrát zálohované.

Používám profesionální aparát s duálním nahráváním. Vaše fotografie tak mám na dvou místech a vše ihned po svatbě zálohuji.

Po nafotografování svatby ihned stahuji data do počítače a zálohuji na více místech nezávisle na sobě, abych v rámci žádné operace s foto daty si tyto informace nepoškodila nebo nesmazala. Navíc pracuji s tak velkým množstvím datových karet, že nefotím ve stejném období 2 svatby na jednu paměťovou kartu.

Chci odpovědět na otázku

Na otázky mohou odpovídat pouze firmy. Máte-li firemní profil, přihlašte se!