Je běžným zvykem pozvat fotografa na svatební hostinu?

otázku položil(a): Svatební Planeta
29 Odpovědí Řadit dle: / Poslední aktivity / Reputace autora

ke svatebnímu stolu rozhodně fotograf nepatří (když už tak bokem), raut je ok

odpověděl(a) 08.03.2019
HSphoto
HSphoto
Svatební fotograf
1275
Praha

Myslím si, že pokud fotograf fotí i v období hostiny, je to běžné.

V případě focení celého dne ano. Fotograf musí dostat možnost sedět u svatebního stolu, protože i tam může zaznamenat spousty momentek :-)

No hladový člověk moc kvalitní práci odvést nemůže, ale jestli je to běžným zvykem nevím.. já jsem zatím pokaždé jídlo dostala - raději jsem ale mimo svatební tabuli, abych mohla odbíhat fotit a nerušit hosty u jídla.

Dobrý fotograf nemá čas na svatební hostině jíst a pít

Ano, v České republice, ale i u našich nejbližších zahraničních sousedů, je zvykem pozvat fotografa na svatbu.

Nesetkal jsem se s opakem.

Běžným zvykem to bezesporu je, ale rozhodně to není podmínkou. Pokud však fotograf není pozvaný na svatební hostinu je potřeba počítat minimálně v půlhodinovou přestávkou na vlastní občerstvení někde jinde.

Je to dnes již spíše přežitek ale pokud svatebčané pozvou fotografa na hostinu určitě mohou očekávat i kromě poděkování, také třeba nějaký bonus jako poděkování.

Nevím zda je to zvyk, ale slušnost asi ano. :) Pokud se fotí celodenní svatba, tak je určitě dobré se domluvit na nějakém občerstvení. Není potřeba aby fotograf seděl u svatební tabule. Já osobně nerada sedím u svatební tabule (většinou tam není kam odložit fotoaparát). Ráda sedím někde bokem, kde mám ale dobrý výhled na novomanžele. Navíc jsem vegetarián, tak žádám o bezmasé jídlo :)

Pokud si snoubenci objednají fotografa na celý den, je to přinejmenším slušné gesto. Já se naštěstí nikdy nesetkala s tím, že bych si musela oběd někde zajišťovat extra, ale jsou i takové případy, že s fotografem prostě někdo nechce sdílet svatební menu. Ale nikde přece není psáno, že fotograf, řidič, kapela atd. musí sedět u svatební tabule.

Nevím, jestli je to zvykem, ale při celodenním fotografování jsem většinou pozván ke stolu. Pokud se fotografuje pouze obřad a portréty tak nikoliv.

Každopádně je dobré toto s fotografem domluvit na předsvatební schůzce, aby věděl, jak se má zařídit. Hladový fotograf neudělá lepší snímky než nasycený :-)

Jíst potřebuje každý. Není třeba zvát fotografa ke svatebnímu stolu, je ale třeba myslet na to, že i fotograf musí něco sníst a po dohodě rezervovat místo u stolu v restauraci co nejblíže svatebního stolu. Na domluvě je, jestli manželé fotografa pozvou, nebo ne.

Správný fotograf si vozí na svatbu 6 proteinových tyčinek :-))

Ano, u celodenního fotografování je to běžné.

I fotograf je pouze člověk, který navíc v případě celodenního focení pobíhá od rána do večera kolem vás, pečlivě sleduje dění kolem a soustředí se na vytvoření co nejlepších snímků. Je tedy slušnost jej pozvat na hostinu, kde může nabrat další síly, nebo alespoň vyhradit hodinku, hodinku a půl, aby si stihl odskočit na oběd do blízké restaurace.

To je čistě na vás. Jsme rádi, když nás snoubenci pozvou, ale je to na jejich volbě. Máme za sebou přes stovku svateb a ještě se nám v reálu nestalo, že by nás někdo na hostinu nepozval, samozřejmě když fotíme v rámci hostiny.
Každopádně dle našich zkušeností platí, že krátká přestávka ve chvíli hostiny je pro fotografa nutností.

Asi 5x jsem nedostal oběd. Asi 50x jsem neseděl u svatební tabule.
Podmínka to určitě není, ale tradice ano. Pokud nepozvete, nic se neděje. maximálně si vybalí svačinu:)

Stává se to, ale není nutné zvát fotografa přímo ke stolu, ale fotograf je s Vámi celý den...

Za předpokladu focení delšího rozsahu je to dobrým zvykem. Není však nutné aby fotograf seděl u hlavního stolu.
V případě kratšího rozsahu např. obřad+společné focení je to na zvážení snoubenců.
A drobný praktický detail - stůl plný výzdoby je krásný, nicméně se stává, že není kam odložit fotoaparát :)

Záleží na časové naročnosti svatby. Jedná-li se o celodenní fotografování (7 a více hodin) je dobré se s novomanželi domluvit na možnosti občerstvení. Osobně nevyžaduji sedět u svatební tabule, ale pokud mne k ní novomanželé pozvou, beru to jako čest.

I fotograf je člověk a musí během dne jist a pít. Pokud chtějí mít novomanželé fotografie opravdu z celého dne, je třeba se o tyto potřeby fotografa postarat, tak aby on nemusel ztrácet čas. Není nutná aby fotograf stoloval se svatebčany u jednoho stolu, stačí mu prostřít někde odkud bude může pozorovat dění a včas zachytit přípitek, pojídání polévky z jednoho talíře a nejrůznější momenty ze svatebního hodování.

Řekla bych podle rozsahu fotografování konkrétní svatby - u celodenních balíčků je to myslím v pořádku a na místě, u polodenních je to na zvážení snoubenců (nebo spíše na tom, co je obsahem tohoto polodenního focení), u focení obřadu a portrétních fotografií si myslím, že to není nutné.

Dle mého názoru určitě ano, je to součást svatebního dne. Vznikají tam úžasné fotky plné emocí.

Běžným zvykem to rozhodně není! Fotograf dochází na svatební hostinu pouze pokud je to v rámci fotografování. Někteří manželé mají zájem také o reportážní fotografie z hostiny, v tomto případě je fotograf součástí hostiny.

Nevim jestli beznym ale zvykem ano, byt si nemyslim ze by fotograf musel nutne sedet u stolu se svatebcany.

..myslím si, že ano, ono když strávíte celý den focením a samozřejmě máte i hlad, tak by bylo asi zvláštní koukat na fotografa někde v rožku jak vytahuje z tašky sáček s rohlíky namazaných doma a začne je tam někde na stojáka pojídat.. :-)

..když opravář příjde spravit pračku a trápí se s ní nějakou tu chvíli, taky už hospodyňka vaří kávu a nabízí pohoštění - a skoro se urazí paní domu, když je odmítnuta..

..a jak se říká s plným žaludkem se lépe pracuje - je fakt..

Chci odpovědět na otázku

Na otázky mohou odpovídat pouze firmy. Máte-li firemní profil, přihlašte se!