Jak poznám dobrého DJ / kapelu?

otázku položil(a): Svatební Planeta
5 Odpovědí Řadit dle: / Poslední aktivity / Reputace autora

Jako v každém oboru, když tomu rozumíte

Těžká otázka. pro každého jedince znamená slovo "dobrá" něco jiného. Někomu stačí kytara a druhý se neobejde bez bigbandu.
Dobrá kapela by určitě měla působit exkluzivně. Bohužel se stále více setkávám s kapelami - respektive jejich kapelníky, kteří vystupují se svou produkcí na několika místech zároveň. Moc to nechápu, ale děje se to. Nesvědčí to o kvalitě, ale o kvantitě, jak rychle vydělávat.

Dobrá kapela umí správně rozproudit zábavu. Umí se trefit do vkusu přítomných hostů a přitáhnout jejich pozornost. Funguje komunikace a vzájemné předávání energie. Nezpochybnitelným důkazem kvalitní kapely je plný taneční parket.

Dobrého DJ poznáte již při prvním kontaktu. Musí Vám umět poradit, měl by znát hudbu, interprety, žánry. Dále by měl mít kvalitní verbální i neverbální projev.
Na samotném večírku musí být schopen lidi bavit, moderovat, být schopen komunikovat s hosty. Neměl by to být pouze "pouštěč". Měl by umět hudbu mixovat, neskákat z žánru na žánr, atd.

Dobrý DJ není jen pouštěčem CD jak si většina lidí myslí. Musí být flexibilní a přizpůsobit se každé situaci, umět se vcítit do nálady svatebčanů a tu vést správným mejdanovým směrem. Někdy je tento úkol velmi složitý, ne každá svatba je opravdovou veselkou, zvláště pokud jsou "nahlodané" rodinné vztahy například rozvodem rodičů jednoho z novomanželů...

Chci odpovědět na otázku

Na otázky mohou odpovídat pouze firmy. Máte-li firemní profil, přihlašte se!