Jak se liší životnost snubních prstenů vyrobených ze zlata, oceli, titanu, stříbra a dalších kovů?

otázku položil(a): Svatební Planeta
3 Odpovědi Řadit dle: / Poslední aktivity / Reputace autora

Dobrý den,

stříbro jako materiál pro snubní prsteny nedoporučujeme, je velmi měkké a ohebné.

Pro porovnání životnosti můžeme použít "Mohsovu stupnici tvrdosti", kdy hodnotu 1 má mastek, a hodnotu 10 má diamant.

Zlato je také měkké, ale ne tak jako stříbro, a pro snubní prsteny se již hodí. Dá se přelešťovat a tak zachovat stále nový vzhled. Na Mohsově stupnici tvrdosti má zlato hodnotu 2,5.

Snubní prsteny z chirurgické oceli jsou velice vhodné pro snubní prsteny, ocel je tvrdá, a nedá se tak jednoduše poškrábat a neohýbá se jako zlato. Na Mohsově stupnici tvrdosti má chirurgická ocel hodnotu 5,5 – 6,3.

Snubní prsteny z titanu jsou oproti prstenům z chirurgické oceli, ze zlata a stříbra značně lehčí. Titanové snubní prsteny jsou 2x lehčí než stříbro a dokonce 4x lehčí než prsteny za zlata. Titan je dle Mohsovy stupnice tvrdosti na stupni 6.

Prsteny z Wolframu (angl. Tungstenu) jsou pro snubní prsteny nejvhodnější. Wolfram je totiž velice odolný, tvrdý a škrábancům odolný materiál. Tudíž se velice hodí přesně pro výrobu snubních prstenů. Wolfram je o něco lehčí než zlato. Wolfram je dle Mohsovy stupnice tvrdosti na stupni 7. Tedy je nejtvrdší z prezentovaných kovů. Navzdory všem výhodám má Wolfram jednu nevýhodu, a to křehkost při úderů. Wolframový prsten nepoškrábete, ikdyby jste chtěli, zato když ho bouchnete kladivem, roztříští se. Ovšem kdo by do snubního prstenu bouchal kladivem :)

S pozdravem,
Daniel Šimberský
Šperky LeClay
www.SperkyLeClay.cz/63-snubni-prsteny

stříbro je opravdu hodně měkký materiál a osobně bych jej doporučil spíše na méně důležité prsteny než snubní. To souvisí i s jeho náchylnosti ke změně barvy. Zlato je ušlechtilý a silně tradiční kov, ale i zde je třeba počítat s menší mechanickou odolností než u oceli. U ocelových šperků je třeba dbát na výběr materiálu, aby jste nenaletěli na levné a nekvalitní prsteny z Asie.
Ocel je houževnatá a vydrží i hrubší zacházení, nicméně časem se také poškrábe a onosí. Na naše prsteny z kované nerezové oceli a oceli damasteel nabízíme zdarma doživotní servis, na obnovení struktury prstenu.
Hynek Kalista, KREDUM CZ s.r.o.

Stříbro je velmi měkký kov, snadno se poškrábe a deformuje - pro snubní prsteny jej nedoporučuji. Čisté zlato je také měkký kov, ale ve složení 585/1000 (14ti karátové zlato) je už tvarově stálé i poměrně odolné proti poškrábání. Navíc se dá kdykoli snadno přeleštit - a je znovu jako nové. Chirurgická ocel a titan jsou velmi odolné kovy, nedeformují se. Mírně se také poškrábou, ale to je stejné jako s vráskami na tváři. Čím víc toho se svými prsteny prožijete, tím více vrásek budou mít - budou Vám tak připomínat všechno, co jste s nimi prožili ;-)

Chci odpovědět na otázku

Na otázky mohou odpovídat pouze firmy. Máte-li firemní profil, přihlašte se!