Poradíte nějaké triky, jak vypadat na fotkách co nejlépe?

otázku položil(a): Svatební Planeta
35 Odpovědí Řadit dle: / Poslední aktivity / Reputace autora

pokud nevypadáte dobře - je to chyba fotografa

odpověděl(a) 08.03.2019
HSphoto
HSphoto
Svatební fotograf
1275
Praha

Jediná rada zní: " Užívejte si focení plnými doušky. "

Buďte sami sebou :)

Stačí láska k partnerce (ovi) úsměv a uvolnění. Zbytek už zvládnu sám :-)

Na triky a nápady, je spíše sledovat webové stránky kde tyto rady jdete...

Těžko se na tuto otázku odpovídá, ale z mých zkušeností a dle mého názoru je nelepší přirozenost. Žádné strojené krkolomné pózy a podobně. Jednoduše se uvolnit, užít si to a nechat se vést fotografem.

Cítit se tak.

Triků je hned několik. Pro nevěstu je to perfektní make-up a možnost jeho úpravy během dne. Hezký jednoduchý účes, což platí pro všechno na svatbě. Aspoň podle mého názoru by nic nemělo být složité, přehnané, protože v jednoduchosti je síla. Pro ženicha je to dobře padnoucí sako, ale opravdu. Vyplatí se nechat si ho upravit přímo na sebe. Ne každý přesně pasuje do konfekce a tak není marné podívat se po oblecích na míru.

Být přirozený a užívat si svatby naplno. ;) dělat jako by tam fotograf nebyl

Tvářit se vždy co nejvíce přirozeně, během momentek vypustit z hlavy, že ve Vaší blízkosti nějaký fotograf je a užívat si svatbu plnými doušky, uteče to šílenou rychlostí...

Z toho důvodu nabízím předsvatební focení, navíc při variantě focení celého dne ho už máte v ceně. Tímto si můžete focení i spolupráci se mnou "natrénovat" a třeba fotografie z tohoto focení použít na doplnění detailů o svatební hostině.

Zapomenout na to, že Vás někdo fotografuje :-)

Zapomeňte na to, že jste foceni, uvolněte se (ať už jakýmkoli způsebem) a užívejte si plnými doušky váš krásný den.

Především buďte uvolnění, buďte sví. Žádné křečovité pózy fotografii nepomohou. Zkušený fotograf vás nenápadně povede a postará se o to, abyste na snímcích vypadali co nejlépe.

Určitě rádi poradíme, ale toto už bychom se nechali až pro naše klienty.

Nepovažovat focení na nutné zlo, ale naopak za zábavu :)
Nebát se toho.
Být kamarád s fotografem.
Nefotit do ostrého slunka
Vybrat si vhodné a dobře padnoucí šaty ...bohužel stálý problém !

Je to jednoduché, zapomeňte na to, že Vás někdo fotografuje a užívejte si svatbu!

Úsměv! Ale to není trik

Nebát se toho, uvolnit se a hlavně si to užít :)

Jak vypadat co nejlépe? V jednoduchosti je krása :-)
Jsem zastánce toho, že někdy méně znamená více, stačí trocha makeupu-žádné silné líčení!
A co se přirozenosti týče, je vhodná pro celé fotografování. Manželé by měli být v naprosté pohodě, uvolnění a spokojení.

Nejlépe se nestresovat jak budete vypadat, ale užívejte si společně velký den vaší lásky! Usmívejte se a chovejte se jako by kolem Vás nikdo nebyl. Buďte štastný protože je to Váš štastný den! :-)

Zkusit si svatbu a cely den uzivat a myslet jen jeden na druheho.

:-) ..jde o pár věcí , snadno se o nich píše a ač se to z počátku nezdá, není to tak složité je zvládnout a vypadat pak na fotografiích lépe.

Vše je o Vás - jak se cítíte, tak se tváříte, tak se přirozeně uvolníte v emocích nebo naopak.

Zkusme si to pojmenovat..
- jste zamilovaní a oba dva se chcete vzít a společně si užít tento den
- zařizování svatby svěříte i své nejbližší kamarádce či svatební koordinátorce ( věřte mi ubyde vám hromada stresů, obav a problémů)
- jste plně spokojená se svou kadeřnicí a vizážistkou co vám pomohou ve svatební den
- výběr šatů jste zvládla na výbornou a máte i někoho důvěrně známého kdo vám dokáže sdělit i opačný názor a Vy jste připravena jej alespoň zvážit
- padnete si s fotografem do oka na předsvatební schůzce, prošli jste si kompletně jeho nabídku, styl práce a jste si vzájemně sympatičtí
- svého partnera příliš nezatěžujete řadou detailů co jako žena považujete za nutné - pokud on sám není takto naladěn (od toho je nejlepší kamarádka, koordinátorka a někdy i fotograf :-) )
- svůj den "D" si užijete na plný plyn, svým způsobem se i odvážete od nějakých předsudků a víte, že někdo podobný vašemu nadšení je tam také pomocníkem (většinou role svědků, koordinátorky..)
- a zlaté pravidlo - Vy si věnujete slib manželství a Vy zvete lidi, které chcete, tudíž by se měli všichni snažit pomoci Vám vytvořit malým dílem ze sebe lepší atmosféru celého dne
- vždy se najde nějaká teta pro, kterou bude něčeho moc nebo málo..:-)

Každému sluší něco jiného, každá svatba je jiná, každé prostředí je jiné...universální rada neexistuje :-)

Fotograf by měl novomanžele pozitivně povzbudit, komunikovat s nimi, dokázat je uvolnit a navodit příjemnou atmosféru... občas jim ukázat fotografie, aby viděli, jak jim to na snímcích sluší. Na každém je něco krásného, proto je potřeba tuto krásu co nejlépe a nejvěrněji zachytit.

... triky apod. je individualni a je to hlavne na fotografovi jake ma napady a co dovede ... ;) samozrejme je dulezita i dobra spoluprace novomanzelu ....

Hlavně je potřeba se nestresovat, být v klidu a prostě si to jen užívat… pokud to jde… :-).

Na to žádný trik není potřeba - buďte sví ;)
Pokud máte přecejenom obavy, není nic jednoduššího než si fotografování vyzkoušet nanečisto např. focením tzv. Rande: http://www.tomasdrozd.cz/rande

Nejveší trik je být v pohodě, a užívat si Váš den, fotograf je tam pro Vás, fotografovaní je i zábava a pak jde všechno samo.

Pokusit se zapomenout, že na svatbě fotograf vůbec je (to je i úkol pro fotografa, aby fotografa ideálně takto svatebčané vnímali). Čím více jej budete vnímat, tím více budete své chování a výraz tomu přizpůsobovat a to není dobré. Kvalitní fotograf by Vám stejně ve výsledku nedal (pokud to není naopak Vaše výslovné přání) fotografie, kde byste se Vy tvářili "nevhodně" nebo nepřirozeně. Jinou otázkou jsou portrétní fotografie, které jsou obvykle spíše zásluhou fotografa a jeho stylizace (drtivá většina nevěst nejsou modelkami a princeznami od přírody, a toto by v nich fotograf mé nalézt a vynést na světlo).

Plně souhlasím s Petrem - užít si svatbu naplno. Když se bavíte tak ani nepřemýšlíte nad tím jak se tváříte a fotograf má spoustu příležitostí na zachycení krásných usměvavých momentek.

Pro někoho je fotografování zábava a výzva, někdo bere fotofotografování jako nutné zlo. V obou případech velmi pomůže, pokud fotograf, který Vás fotí, Vám sedne jak po stránce profesní tak po stránce lidské!! A nebojte se, zkušený fotograf dokáže udělat krásné fotky i s Vámi z té druhé kategorie :-), dokáže odhadnout, kdy budete rádi, že Vám pomůže v "pózování" (to je strašné slovo :-)!! ) a kdy bude nejlépe nechat Vás pouze si užívat jeden druhého...

Vzít cele foceni jak zabavu, nenechat se vmanipulovat do něčeho co Vám není přírozene a pak nemyslet na to, ze Vas nekdo foti.. Jak ja říkam, jit se vyblbnout... Aplikuji to při foceni a dělal jsem to tak i na vlastní svatbě, neb před foťákem stávam nerad.. Je to Váš den a je potřeba si ho především užít.

Přirozenost a dobrá nálada :-) A samozřejmě nevěsty vybrat dobrou vizážistku. Zbytek nechte na fotografovi, který už ví, co a jak :-)

Ještě bych k pánům doplnila, připlaťte si profesionální vizáž. Profík ví co zamaskovat, co zvýranit a dobrý fotograf to pak jen podtrhne!:-)

Zakkladni rada je, uzijte si svatbu! a to myslim vazne! Druha rada je, najdete si fotografa, se stylem, ktery se Vam libi. Pak budete mit fotografie, ktere hledate.

Chci odpovědět na otázku

Na otázky mohou odpovídat pouze firmy. Máte-li firemní profil, přihlašte se!