Kolik stojí fotografování svatby?

otázku položil(a): Svatební Planeta
34 Odpovědí Řadit dle: / Poslední aktivity / Reputace autora

podle vybrané služby

odpověděl(a) 08.03.2019
HSphoto
HSphoto
Svatební fotograf
1275
Praha

Ve své nabídce mám více svatebních balíčků, které začínají na ceně od 3 000 Kč. V rámci domluvy je možné balíčky i přizpůsobit.

Záleží jaký balíček si snoubenci vyberou :-)

Celodenní dvanácti hodinové focení svatby včetně dopravy zdarma po ČR a předsvatebního focení stojí 12 000 Kč.

Dle vybrané varianty a délky svatebního fotografování

Jelikož nabízím tři druhy balíčků, je dobré sledovat ceny na webu. Jelikož se dělí na sezoni a mimo sezóní cenu.

Focení svatby se pohybuje dle požadavků zákazníka. V případě zájmu ráda zašlu ceník.

Ceny pro sezónu 2016 se pohybují od 5 990 Kč do 14 990 Kč. V ceně je zahrnuta pečlivá retuš tištěných fotografií, úprava fotografií odevzdávaných elektronicky a vytištění fotografií a fotoknihy.

Také nabízím zásnubní portrétní fotografování za 1 490 Kč. O tuto částku je následně snížena cena svatebního fotografování.

Není problém si připlatit za další služby (druhý fotograf, luxusní fotoalbum). Aktuální ceny mám zveřejněny na webu.

Základní od 3 500 kč až po 9 500Kč za celodenní fotografování, dle přání klientů.

Opět dotaz spíše na naši Svatební kalkulačku AMAKA, ta by měla mluvit za nás. Ceny máme nastaveny tak, aby si každý mohl vybrat. Nevsázíme na horentní sumy, neceníme dle lokality svatby, dle počtu svatebních hostů. Nabízíme férový přístup a jasné podmínky pro všechny snoubence.
Věříme, že vás naše kalkulačka osloví a najdete přesně to, co hledáte. Můžete si vybírat počet hodin, zda chcete tisk, kolik fotek a jak zpracovat, retušovat apod.

Podrobný ceník naleznete na mých webových stránkách.

V sobotu 9 až 11 tis. V pátek 7 až 9tis.

Záleží na délce fotografování a vybraných službách. Obřad 4900,- Celý den 9000,- Balíček exclusive s dvěma fotografy a ateliérem 20tis.

Dle rozsahu a požadavků, orientačně od 6 000,-

Ceny fotografování svatby vychází z jednotlivých svatebních balíčků. Ceny se pohybují od 5 900 Kč - 13 000 Kč.

Cena fotografování svatby záleží na domluvě, záleží především na požadavcích manželů.
Samotné fotografování bez vyvolaných fotografií stojí 2000,-
Možnost fotografování v interiérech zámku se připlácí - 500,-

Cena zacina na 8000

Svatby fotím už jen jako celodenní - tzn. minimálně 10hodin strávených focením na svatbě a tam se začínáme bavit o ceně se snoubenci v základu od deseti tisíc..

Velmi souhlasím s Petrem Pěluchou a nemám co dodat. Snad jen to, že ceny služeb svatebního fotografa jsou hodně dané i teritoriálně.

Tolik, kolik si fotograf účtuje. Dejte jen pozor, aby dobrá cena znčila též dobrého fotografa.

Opravdu celý den 7000,- + doprava

Ceny se pohybují podle počtu hodin. 5500 Kč až 13500 Kč.

Ceny jsou různé. K dispozici mám na svých stránkách - www.robinpuskas.cz různé balíčky, kde si mohou novomanželé vybrat pro sebe takový balíček, který jim bude nejvíce vyhovovat. Záleží na počtu hodin strávený na svatbě, počtu vytištěných a upravených fotografií, předsvatební schůzce atd...

Kazdy fotograf ma svoji cenu a svoje nabidky .... klient by mel mit moznost si vybrat podle svych predstav a moznosti ...

Moje svatební kolekce pro ČR začínají na 9500,-. Jedná se o nejmenší základní balíček. Cena dál stoupá dle objednaných služeb.

Jak u koho. Záleží na tom, jak dlouho fotograf na svatbě stráví a co vám v rámci svého servisu nabízí. Nafotografováním svatby samotné práce svatebního fotografa rozhodně nekončí, spíše tím začíná. Já fotografuji svatby v cenových relacích od 4500 do 15 000 kč.

Na tuto otázku není jednoznačná odpověd. Záleží na délce fofografování a natáčení které preferujeme také v tom hraje roli vzdálenost. Dá se také připravit focení a natáčení svatby na míru a domluvit cenu která jde mimo rámec cen na webu. Vždy se snažíme vyjít maximálně vstříc a pomoc vybrat možnosti aby cena nebyla úplně tak na prvém místě. Chceme aby jsme si se snoubenci porozuměli a vše je na domluvě podle rozsahu služeb. Ceny se pobybují od 3.000 ( jen obřad ) po 18.000 za celodenní foto-video.

K ceně fotografování je kromě výkonu fotografa, nutné započít atributy jako - termín, místo a požadovaný výstup, atd. Každý zákazník má jiné potřeby a požadavky, což je nutné do kalkulace rovněž zahrnout, proto Vám kalkulaci vždy rád připravím na míru. Nebojte se zeptat, nic to nestojí ;)

Předně - fotografa doporučuji volit podle výsledné práce, podle toho zda se Vám fotografie a styl focení daného fotografa líbí a také na základě referencí. Co se týká ceny, u mě konkrétně ji ovlivňuje několik faktorů:
a) čas strávený nad samotnými fotografiemi (výběr, úpravy, retuše, atd.)
b) počet odevzdaných fotografií na DVD dle přání snoubenců

Faktory jako počet hodin strávených na samotné svatbě (sama preferuji delší čas s ohledem na obsah focení a tím zajímavější a pestřejší fotografie mapující mnohem více než jen obřad a portréty novomanželů), doprava a další ovlivňují u mě osobně cenu minimálně.

Záleží to na spoustě faktorů, nelze to říci obecně:
-kolik času fotograf stráví na vaší svatbě?
-kolik fotek požadujete?
-nabízí i retušování?
-na jaké je úrovni?
-jak daleko to má na svatbu?

Obecně ceny začínají na pár tisících a za samotné focení bez tisku byste se měli vlézt do 15 tisíc za celodenní práci jednoho fotografa.

Cena za fotografa je podobná, jako ve všech ostatních odvětvích. Za kvalitu se většinou musí trochu připlatit. Osobně bych se vyhnula nejlevnějším fotografům, pokud jste od něj neviděli nafocenou svatbu někoho známého a neřekli jste si, že by Vám to takto vyhovovalo a stačilo.
Ale samotná vysoká cena také nemusí znamenat vždycky špičkovou kvalitu. To, jak se Vám fotograf líbí, jaké má reference a zkušenosti, je nejdůležitější.
Obvyklá cena celodenního focení bývá kolem 7-20 tisíc a zde už se dá vybírat, co Vám sedne a co je pro Vás přijatelné finančně...
Rozhodně to ale ani u těchto cenových kategorií není tak, jak si mnoho lidí myslí, že by fotograf vydělal veliké sumy za málo práce. Zpracování celé svatby trvá většinou cca týden a náklady na fototechniku jsou také velmi vysoké. Hodinová mzda fotografa pak většinou naprosto odpovídá průměrnému výdělku u nás...

Cena svatebního fotografování se většinou odvíjí od délky fotografování, počtu odevzdavaných snímků, od lokality a pak samozřejmě od kvality a požadavků fotografa. Většina fotografů upřednost fotografováni celého dne a tam se cena pohubyje od cca 7 do 20 tisíc korun. Samozžejmě existují fotografové kteří nabízí ceny výrazně nižší (ale to jsou ceny pod reálné naklady celodenní focení a uprava fotografii představují cca jeden pracovní týden času) i výrazně vyšší ( to už pak ale často není ani tak o výšší kvalitě jako spáš o jménu fotografa).

Při výběru fotografa, doporucuji cenu řešit až na druhém místě. V první řade se musí libit jeho tvorba.

Záleží převážně na tom, v jaké oblasti ČR se pohybujete. Samozřejmě, jako v každém oboru, né to nejdražší je to nejlepší, že. Nicméně bych řekla, že cena určuje v 90% kvalitu, zkušenosti a vybavení fotografa, který Vás bude celý den hýčkat.
Jak již bylo řečeno, standardní cena za půl den je od 6 - 10 tis., celý den od 10 tis. dále.
Každopádně doporučuji vybírat fotografa srdcem, ne cenou.
Přeji šťastný výběr!
Eliška

Ja si myslim, ze cena za praci a tvurci cinnost svatebniho fotografa je umerna tomu, jakou ma pro vas fotografie jako takova hodnotu. Pro nekoho ma hodnutu rovnajici se cene fotografie na obcanku, pro jineho je fotografie umenim, ktereho si vazi a ma z nej radost. Bere tak praci svatebniho fotografa jako investici, jako zaklad spolecneho dedictvi pro svou novou rodinu.

Chcete-li prvni variantu, tak si myslim, ze se budeme pohybovat v cene kolem 10t. Hleda-li vsak neco vice, tak se cena bude pohybovat o neco vyse, rekl bych tak od 20t do 90t, zalezi samozrejme i na vystupu z fotografovani, na mnozstvi casu, poctu editovanych fotografii {mam na mysli rucni editaci a ne projeti automatickym filtrem}, kvalite albumu atd.

Chci odpovědět na otázku

Na otázky mohou odpovídat pouze firmy. Máte-li firemní profil, přihlašte se!