Je pravda, že se prstýnek z bílého zlata snadno poškrábe?

otázku položil(a): Svatební Planeta
4 Odpovědi Řadit dle: / Poslední aktivity / Reputace autora

Dobrý den,

ano, téměř všechny prsteny se časem poškrábou. Záleží na tvrdosti materiálu, ze kterého jsou zhotoveny. A bohužel zlato, ač je nádherné, nepatří mezi nejtvrdší prvky. Když k tomu přidáme navíc tak exponovanou část těla, jako je ruka/prst, tak se ošoupání a poškrábáním nevyhneme. Nic si z toho ale dělat nemusíte. Patina, kterou prsteny za ty léta dostanou prostě k snubním prstenům patří. Je též symbolem dlouhodobého vztahu ;)

Je třeba mít na paměti, že nic není nezničitelné. Na druhou stranu šperk, tj i snubní prsten se nošením stává Vaší součástí a postupně se přizpůsobuje Vaší ruce a stylu života. Naše snubní prsteny byly na začátku také nablýskané, ale teď po těch letech nošení do kovárny, získal můj prsten krásnou patinu. Staří lidé jsou také krásní.

Samozřejmě se vždy s prsteny musí zacházet jako se šperkem. Prsteny ze 14ct zlata poměrně odolné. Ovšem manuální práce se s nimi provozovat nedoporučuje. V případě, že byste chtěli mít prsteny odolné více, doporučujeme pak zákazníkům naše ručně vyráběné prsteny z oceli. Prstny jsou velice odolné a lze je zkombinovat i v páru např. dámský ve zlatě a pánský v oceli. Laik prsteny materiálově od sebe nerozezná. Díky ruční výrobě jsou prsteny totožné :-) Vlastimil Kalaš www.zlatnictvi-kalas.cz

Na výrobu snubního prstenu nedoporučuji více než 14ti karátové zlato (585/1000), to je poměrně odolné i pro každodenní nošení. Lehce se poškrábou šperky z 18ti karátového zlata (750/1000). Naopak v 9ti karátovém zlatě je už drahocenného kovu jen 375 jednotek z 1000, méně než polovina - takže jeho odolnost určuje použití příměsí.

Eva Fričová

Chci odpovědět na otázku

Na otázky mohou odpovídat pouze firmy. Máte-li firemní profil, přihlašte se!